Co jsou léčivé víkendy

Léčivé víkendy. Zažijete nevídané, uslyšíte neslýchané.

Někteří z vás se mě ptají, cože jsou ty léčivé víkendy vlastně zač. Co znamenají a co se na nich děje. Chápu, že pokud nejste ninja, který jde do všeho po hlavě bez předchozích informací a pak se nechá příjemně překvapit, informace jsou zde více než na správném místě.

Léčivý víkend. Léčivé divadlo. Léčivé tóny. Léčivé nástroje. Léčivé rytmy. Taky jsem mohla být s tím názvem trochu originálnější. Léčivý víkend jsem tak nazvala proto, že léčivý opravdu je. Někdy je to doslova kartáč, rejžák nebo očistec. Po takovém léčivém víkendu už nic  a nikdo nebude jako dřív.

Všechno začíná stanovením termínu víkendu. Pak si začnu připravovat program meditací a šamanských cest. Co navštívit, kam zabrousit, co bude jen poznávačka, co bude náročná trasa vysokohorským terénem, ale i krásnou krajinou.

Kruh

Tady už to začíná být zajímavější. Začíná se utvářet kruh. Kruh je skupinka účastníků, která na víkend pojede. Kruh je organický a stále se mění. Několik lidí se přihlásí, několik lidí se odhlásí, aby se zase přihlásili jiní. Kruh se formuje docela dlouho a výsledek je velmi důležitý. Můžete si být ale jisti jednou jedinou věcí – všichni jsou v kruhu správně a ve správný čas. Všichni, kteří se sejdou, přinášejí do kruhu své energie, své záměry, starosti, a i fyzické nemoci. Co přinese jeden, může pomoci tomu druhému a naopak. Využití kruhu pro proces osobní transformace má tu výhodu, že ostatní členové mohou prožívat nebo dokonce vidět podobné problémy nebo obavy, což je léčivé.

Kruh sám o sobě nabízí velkou příležitost pro setkávání lidí. Indiáni ctili, že kruh je darem pro účely léčení a také aby se lidé mohli setkávat k poradám. Má se za to, že kruh lidi nabíjí dodatečnou energií a je vidět ze Země až do vesmíru. Kruh je považován za posvátný prostor, proto i setkání v něm jsou posvátná a panuje v něm harmonie a rovnováha.

A teď zpátky do Krkonoš. Kruh je uzavřen. Skupinka je kompletní. Jsme na místě v nádherné přírodě, uprostřed lesů. Nejbližší živá duše se nachází o pár kilometrů dál. Kolem ani živáčka, jen lesy a louky.

Sdílení

Sejdeme se v hlavní místnosti u krbu. Začneme otevřením kruhu, seznámením a oblíbeným, pro někoho nenáviděným, sdílením. I mně se dříve v kruhu nechtělo moc sdílet. Za prvé, myslela jsem si, že můj příběh nikoho nemůže zajímat, přece tu nebudu zdržovat, za druhé, působila bych podivně a nikdo by tomu stejně nerozuměl. Můj názor se změnil s přibývajícími kruhy sdílení. Pokud se cítím v kruhu bezpečně, sdílím pocity, vjemy, názory, situace, protože nejen, že na ně mohu dostat pohled od ostatních, ale mohu říct něco, co naopak pomůže někomu jinému v kruhu. Úplně nejvíc miluji, samozřejmě s nadsázkou.  Když někdo úvodem řekne, že přijel ze zvědavosti nebo kvůli partnerovi, aby nejel sám a nic moc ho netíží. To jsou potom ty nejsilnější zážitky vůbec.

V tuto chvíli, tedy po sdílení a představení se, začíná kruh pracovat a doslova žít vlastním životem. Můj pečlivě připravený program a plán se stává jen vybledlým cárem papíru v poznámkovém bloku. A ten pravý program se začíná utvářet sám. Podle vás, nás. Podle toho, co do kruhu vnášíte, s čím přicházíte. Všechno je velmi živé a organické. Nikdy nevím dopředu, jak všechno bude, na co se však dá spolehnout je, že každý dostane léčení a každý dostane to, co potřebuje.

Medicína

Můj buben promlouvá ke každému zvlášť jednotlivě, ale také ke všem dohromady. Otevírá skryté zákoutí duše, které potřebuje být odkryto, očištěno a vymeteno, aby se mohlo začít uzdravovat. Buben je výbornou medicínou. Hraje na přání, podle našich záměrů. Někdy se nám jeho melodie vůbec nemusí líbit, to v případě, když nám pomáhá vytáhnout těžké věci na světlo, a někdy nám může znít jako rajská andělská hudba z vesmíru.

Milí čtenáři, na léčivém víkendu se dějí malé i velké zázraky, za hranicemi, které zcela opouštějí sféru logiky a rozumu. Vyrážíme na jednu dlouhou víkendovou plavbu v jedné kánoi. Někdy bude naše loďka odolávat obřím peřejím, aby nakonec šťastně zakotvila v bezpečném přístavu.

 

 

 

Sdílejte na sociálních sítích

5 komentářů: „Co jsou léčivé víkendy

 1. Mila Eli, moc dekuji za nezapomenutelny lecivy vikend plny vyletu do hlubin moji duse. Dekuji za tve provazeni, leceni a pochopeni. Nemam slov. Jednoduse krasa a sila. Doufam, ze budu mit nekdy prilezitost se opet zucastnit. Misa

 2. Milá Eli,Pepino,Michale,Vendy,Míšo,Aničko,Jano a druhá Jano🙂
  Chtěl jsem vám všem poděkovat za úžasný víkend kterého jsem se mohl s vámi zúčastnit.
  Ještě teď jsem toho plný a myslím na každého z vás co jste mi do života nového přinesli,o každém zvlášť bych mohl něco napsat ale asi by to bylo dlouhé…
  Chci vám všem říct jen jedno…
  Ze uvnitř vašich těl,vašich tělesných schrankach, zijou úžasné bytosti🤗
  bytosti kterých si nesmírně vážím a bylo mi s nima opravdu dobře😊.
  Preju vám tedy ať se vám plní všechny ty záměry (praní) se kteryma jste tam přišli.
  Já si myslím ze vše už pluje pekne vesmírem…🌀🙂
  Zbyšek 🙏

Napsat komentář