Duch(h)ovní praktiky v Čechách

Už delší dobu cítím potřebu o tom napsat. O nekalých duchovních praktikách v Čechách. Termín nekalá konkurence je dobře známý v ekonomii a dá se docela dobře použít i ve světě ezobyznysu, kam začíná patřit stále víc.

Při cestách s bubnem s klienty končí naše cesta vždy u velkého vodopádu, který je velmi očisťující a považuji ho za konečné povolení terapii ukončit. Zbavíme se a očistíme se tak od energií, které do obvyklé reality nepatří.

Tradiční přírodní národy znají několik způsobů, jak se očistit, velkou úlohu zde hrají živly. Oheň, země, voda, vzduch, které přicházejí z 4  směrů. Voda je element přicházející z Jihu.

Nejen  indiáni, ale i my nevědomě používáme element vody, když se např. sprchujeme nebo si děláme koupel v léčivých bylinkách. Pokud se sprchujeme vodou teplou, zahrnuje očista i element ohně. Pokud se vodou umýváme vědomě, smýváme také nánosy energetického znečištění a negativních emocí. Znáte ten pocit, kdy vás přepadne nezvladatelná touha se jít ponořit do vody, zaplavat si v liduprázdném bazénu, napustit si vanu. Je to právě dobrý způsob, jak odplavit deprese, smutek, stres.

Je to vždy krásný zážitek, na konci cesty se šamanským bubnem klienta postavit pod vodopád a dívat se na proudy vody, které

 

padají do křišťálově čistého jezírka. Několikrát se ale přihodila jedna podivná věc. Přišli jsme k vodopádu, postavili se do něj a místo vody tekla jen bahnitá a špinavá voda.

Na jednu klientku dokonce vytékalo bahno ze dvou obřích věder. Spatřila jsem dvě postavy, které přímo lily bahno do vodopádu. Vypadalo to děsivě, kazilo a znečisťovalo to tok vody ve vodopádu, který má léčit, čistit a smývat naopak všechno, co bylo špatně. Navíc se ty postavy snaží, aby to vypadalo, že je to čistá krásná voda, která má léčit?

Tady je něco špatně. Vydávám se za zvuku bubnu prozkoumat příčinu znečištění vodopádu. Všímám si všech detailů a dochází mi, co to vlastně je.

Jsou to duchovní praktiky, které klient vyzkoušel ve snaze řešit svoji situaci, problém nebo i nemoc. Místo pomoci se mu dostalo jen znečištění základního elementu vody, která nejen že nás čistí, ale i tvoří.

Je to jeden z mála případů, který jsem měla možnost zažít. Koncept je vesměs stejný. Poškození nebo znečištění, v některých případech záměna čistoty. Za nejhorší pokládám to, že člověk v dobré víře na sebe ve skutečnosti lije to nejhorší a situace se nelepší.

Vždycky je mi líto, když někdo někomu věří a ono mu to naopak škodí. Proto je dobré se před tím, než zvolím tu nebo onu terapii, léčení, směr, cestu, duchovního rádce nebo učitele zjistit všechny informace nebo použít intuici. Je mi s tímto člověkem hezky? Rezonují jeho názory s těmi mými? Dává mi doporučení, které jsou pro mě v pořádku a akceptovatelné? Odcházím s pocitem lehkosti a svobody nebo se strachem a sklíčeně?

Konkurence v  ezobyznysu je velká. Každý je odborník, každý má ty správné a zaručeně spolehlivé informace, jak žít ve světle a ve vysokých vibracích. Už jen po Praze běhá několik vtělení Ježíšů, Kleopater a zástupy archandělů, kteří chodí otevírat a čistit portály na Vyšehrad nebo Karlštejn nebo meditují na záchranu lidstva. Další kapitolou jsou sekty, uctívající svého vůdce, který používá své totalitní moci k manipulaci svých oveček.

Energii, kterou máme, je jen naše. Není třeba si ji nechávat někým posilovat, zasvěcovat, posílat do vesmíru, malovat symboly a další praktiky, které není třeba jmenovat. Některé duchovní praktiky mají velkou sílu a mohou škodit i několik let.

Každý v sobě máme světlo, které září v našem nitru. Můžeme sami vnímat jeho mocnou a často pro nás silnou energii. Jsou to právě ty chvíle, kdy sami cítíme například touhu jít si sami zaplavat. Jde o to naučit se s tímto světlem žít a naslouchat mu. Pokud to neumíme, hledáme pomoc u duchovního rádce a učitele, který za nás má něco udělat. Třebá nás pomocí kouzelné hůlky zasvětit do vesmírných mouder. A právě to nám brání, abychom sami objevili  světlo v nás.

Sdílejte na sociálních sítích

1 komentář: „Duch(h)ovní praktiky v Čechách

Napsat komentář