Co jsou léčivé víkendy

Léčivé víkendy. Zažijete nevídané, uslyšíte neslýchané.

Někteří z vás se mě ptají, cože jsou ty léčivé víkendy vlastně zač. Co znamenají a co se na nich děje. Chápu, že pokud nejste ninja, který jde do všeho po hlavě bez předchozích informací a pak se nechá příjemně překvapit, informace jsou zde více než na správném místě.

Léčivý víkend. Léčivé divadlo. Léčivé tóny. Léčivé nástroje. Léčivé rytmy. Taky jsem mohla být s tím názvem trochu originálnější. Léčivý víkend jsem tak nazvala proto, že léčivý opravdu je. Někdy je to doslova kartáč, rejžák nebo očistec. Po takovém léčivém víkendu už nic  a nikdo nebude jako dřív.

Všechno začíná stanovením termínu víkendu. Pak si začnu připravovat program meditací a šamanských cest. Co navštívit, kam zabrousit, co bude jen poznávačka, co bude náročná trasa vysokohorským terénem, ale i krásnou krajinou.

Kruh

Tady už to začíná být zajímavější. Začíná se utvářet kruh. Kruh je skupinka účastníků, která na víkend pojede. Kruh je organický a stále se mění. Několik lidí se přihlásí, několik lidí se odhlásí, aby se zase přihlásili jiní. Kruh se formuje docela dlouho a výsledek je velmi důležitý. Můžete si být ale jisti jednou jedinou věcí – všichni jsou v kruhu správně a ve správný čas. Všichni, kteří se sejdou, přinášejí do kruhu své energie, své záměry, starosti, a i fyzické nemoci. Co přinese jeden, může pomoci tomu druhému a naopak. Využití kruhu pro proces osobní transformace má tu výhodu, že ostatní členové mohou prožívat nebo dokonce vidět podobné problémy nebo obavy, což je léčivé.

Kruh sám o sobě nabízí velkou příležitost pro setkávání lidí. Indiáni ctili, že kruh je darem pro účely léčení a také aby se lidé mohli setkávat k poradám. Má se za to, že kruh lidi nabíjí dodatečnou energií a je vidět ze Země až do vesmíru. Kruh je považován za posvátný prostor, proto i setkání v něm jsou posvátná a panuje v něm harmonie a rovnováha.

A teď zpátky do Krkonoš. Kruh je uzavřen. Skupinka je kompletní. Jsme na místě v nádherné přírodě, uprostřed lesů. Nejbližší živá duše se nachází o pár kilometrů dál. Kolem ani živáčka, jen lesy a louky.

Sdílení

Sejdeme se v hlavní místnosti u krbu. Začneme otevřením kruhu, seznámením a oblíbeným, pro někoho nenáviděným, sdílením. I mně se dříve v kruhu nechtělo moc sdílet. Za prvé, myslela jsem si, že můj příběh nikoho nemůže zajímat, přece tu nebudu zdržovat, za druhé, působila bych podivně a nikdo by tomu stejně nerozuměl. Můj názor se změnil s přibývajícími kruhy sdílení. Pokud se cítím v kruhu bezpečně, sdílím pocity, vjemy, názory, situace, protože nejen, že na ně mohu dostat pohled od ostatních, ale mohu říct něco, co naopak pomůže někomu jinému v kruhu. Úplně nejvíc miluji, samozřejmě s nadsázkou.  Když někdo úvodem řekne, že přijel ze zvědavosti nebo kvůli partnerovi, aby nejel sám a nic moc ho netíží. To jsou potom ty nejsilnější zážitky vůbec.

V tuto chvíli, tedy po sdílení a představení se, začíná kruh pracovat a doslova žít vlastním životem. Můj pečlivě připravený program a plán se stává jen vybledlým cárem papíru v poznámkovém bloku. A ten pravý program se začíná utvářet sám. Podle vás, nás. Podle toho, co do kruhu vnášíte, s čím přicházíte. Všechno je velmi živé a organické. Nikdy nevím dopředu, jak všechno bude, na co se však dá spolehnout je, že každý dostane léčení a každý dostane to, co potřebuje.

Medicína

Můj buben promlouvá ke každému zvlášť jednotlivě, ale také ke všem dohromady. Otevírá skryté zákoutí duše, které potřebuje být odkryto, očištěno a vymeteno, aby se mohlo začít uzdravovat. Buben je výbornou medicínou. Hraje na přání, podle našich záměrů. Někdy se nám jeho melodie vůbec nemusí líbit, to v případě, když nám pomáhá vytáhnout těžké věci na světlo, a někdy nám může znít jako rajská andělská hudba z vesmíru.

Milí čtenáři, na léčivém víkendu se dějí malé i velké zázraky, za hranicemi, které zcela opouštějí sféru logiky a rozumu. Vyrážíme na jednu dlouhou víkendovou plavbu v jedné kánoi. Někdy bude naše loďka odolávat obřím peřejím, aby nakonec šťastně zakotvila v bezpečném přístavu.

 

 

 

Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář