Očista a harmonizace energetického těla

Tento článek slibuji už déle a teď na něj došla řada.  Z části také proto, že poslední dobou mne zásobujete množstvím vašich zážitků. Vždy, když tak něco samo od sebe přichází, je důležité se nad tím trochu pozastavit. Téma je očista a harmonizace energetického těla.

Naše tělo se skládá z toho, co vidíme a můžeme si na to sáhnout, pohladit, nahmatat, štípnout. Zkrátka fyzické tělo různých tvarů a barev. O fyzické tělo se staráme a různě o něj pečujeme. Dáváme mu najíst, napít, udržujeme ho v dobré kondici, když je špinavé, tak ho umyjeme. Oblékáme ho do různých variant oblečení. Staráme se o něj, protože je vidět.

Naše tělo se skládá také z těla energetického, které vystupuje kolem těla fyzického jako energetické pole. Energetické tělo nevidíme, nemůžeme si na něj sáhnout, jen ho můžeme v různých chvílích cítit. Nejvíce se dá zaznamenat například, když se o něco spálíme. To námi projede takový zvláštní pocit, připomíná trochu „naježení se.“  Znamená to, že se bolest dotkla a projela také energetickým tělem. Pokud jsme citlivější a s energetickým tělem spolupracujeme, dokážeme rozpoznat, když se našeho energetického pole dotkne někdo z neviditelného jemnohmotného světa, právě tak, jako když se spálíme.

Fyzické tělo o tom energetickém ví a různě s ním kooperuje. Například emoční věci se nejdříve projeví na poli energetického těla, pokud se neodstraní, mohou se dostat do těla fyzického a to třeba ve formě nemocí. Energetické tělo není vidět, ale hodně s námi komunikuje skrze pocity. Cítím se bez energie, nesvůj, necítím se ve své kůži a naopak mám hodně energie, cítím se nabitě, to jsou všechno popisy energetického těla.

Pak tu máme velmi specifickou skupinu, která buď vědomě nebo nevědomě používá svoje energetické pole při práci s lidmi. Jsem to i já a všichni mí kolegové, nebo taky maséři, kraniosakrální terapeuti, práničtí léčitelé, lektoři různých praktik jógy a další.

Všimla jsem si toho i u pracovníků v hospicích, nemocnicích a dalších emočně náročných profesích.

Stalo se mi, že jsem si v kruhu, který se dělal v lese, sedla vedle jednoho milýho kluka. Do mého energetického pole neustále něco vstupovalo a bylo to tedy dost silné. Moje první myšlenka byla, že mne moje práce pronásleduje až sem. Do té doby, než můj soused prozradil, že pracuje v hospici a prý je to pro něj „náročný“. Moje energetické tělo zachytilo všechno to, co bylo v jeho energetickém těle. A bylo tam toho hodně.

Podobný případ byl při jedné rogeriánské terapii, kdy jsem si sedla vedle zdravotní sestry z onkologie. Od ní jsem se dozvěděla, že se pokaždé po práci musí osprchovat, aby „to“ ze sebe všechno smyla. Možná kdyby se sprchovala vědomě, pomohl by jí tento způsob očisty, kdo ví?

Vrátím se k tématu.Co přesně se může s mým energtickým tělem stát.

Energetické tělo může zesílit nebo také oslabit. Při různých technikách jako jsou holotropní dýchání, meditace, rituály, ale také při užívání různých rostlinných i nerostlinných drog a jiných praktik pracujících s energiemi.

Do mého energetického těla se můžou dostat například roztodivné entity, bloudící duše, cizí emoce jako je bolest, vztek, strachy. Nevědomě na může někdo nakládat svoje starosti, tzv. si odložit svůj náklad, ale také negativní myšlenky jiných lidí, ve kterých mohu uvíznout.

Pokud vědomě používám energetické pole při práci, měl bych ho umět také zavřít, očistit se způsobem, na který jsem zvyklý a práci ukončit. Mělo by to platit i u výše zmíněných technik. Někdy se však může stát, že něco nebo někdo v tom našem poli uvízne. Pocítíme to většinou jako únik energie. Často se stává, že býváme neobvykle unaveni, necítíme se ve své kůži, přicházejí pocity tlaku v celém těle, máme rozostřené vidění, bolesti hlavy, časté výkyvy nálad, vztek, pocity strachu, nevysvětlitelný pláč, pocity na zvracení, nepoznáváme se, nic se nám nedaří apod.

To jsou signály, že se něco děje s mým energetickým tělem, s mojí energií. Měl bych trochu zpozornět a pátrat po příčinách. Kde jsem byl, co jsem dělal, s kým jsem byl, byla to pro mně emočně náročná situace apod.

Někdo se mne ptal, co v této fázi dělat. Myslím si, že v této fázi je opravdu nejlepší vyhledat pomoc, než něco zkoušet sám doma v obýváku. Je to ale jen můj názor. I já sama absolvuji důkladné očisty se šamanem, kromě těch každodenních, které si dělám sama.

Ono chodit na očisty vůbec není populární a zábavné, obvykle u nich lidé zvrací, kašlou, je jim špatně, ale to se děje všechno proto, aby odcházeli s čistým štítem a byli opět ve svých tělech jako doma.

Pečujme i o své energetické tělo stejně tak jako o to fyzické, i když není vidět. Někdy právě to, co není vidět, může mít obrovskou sílu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář