Vztahové závislosti I.díl

„Už mi byl zase nevěrnej, našla jsem nahý fotky v mobilu, je konec, tentokrát to opravdu přehnal, teď fakt jo“, poslouchám tento příběh asi po padesátý, nechci říct, že mi jde jedním uchem tam a druhým zase ven, ale spíš přemítám nad tím, co jí bude muset Jakub ještě všechno udělat, aby pochopila.

o 3 dny později:

„Já to bez něj nedávám, chybí mi a pořád ho miluju, nemůžu si pomoct. Všechno mi je jedno, jen ať se vrátí a budeme zase spolu. Tak co, byl opilej, tak mi zahnul, mi řekni, kdo to nedělá, lepší je být s ním, než být sama. Myslíš, že se vrátí, že mě taky miluje?“

o 2 dny později:

„Jsme spolu, já ho miluju a nemůžeme bez sebe být, omluvil se a řekl, že už to nikdy neudělá, navíc jsem si uvědomila, že k sobě opravdu patříme a nemůžu ho ztratit, prostě ho miluju.“

o 30 dní později:

„Je mi hrozně, odjel za bývalou manželkou. Řekl mi, že jsem žárlivá a nedává to se mnou. Ale prý mě miluje. Já ho taky miluju a nemůžu bez něj žít. Myslíš, že se s ní vyspí? Zablokoval si facebook, nezvedá telefony, nepíše, nereaguje. Chce se mi umřít!“

o 10 dnů později:

„Vrátil se. Za těch 10 nejdelších dnů v mým životě mi vypadaly skoro všechny vlasy, přibrala jsem 5 kg, málem jsem přišla o práci, vypila jsem asi 10 litrů Aperolu. Ale teď už je to dobrý, v noci jsem konečně spala. Nedokážeme se opustit, protože se milujeme. Řekl mi, že se ode mě nemůže odpoutat a že mě miluje.“

Co myslíte, je tohle opravdu láska? Nebo je to závislost? Nebo dokonce vztahová závislost?

Závislost fyzická

Závislost fyzická se většinou projevuje tak, že jsem partnerem fyzicky přitahována, jako by měl nějaký obří magnet a někdy ani nevím moc dobře proč. Vůbec nemusí být fyzicky přitažlivý, dokonce se nemusí vůbec nikomu líbit, ale z nějakého záhadného důvodu ho považuji za nejkrásnějšího nejen na planetě zemi, nýbrž v celém nekonečném vesmíru.

Úplně největší roli hraje vůně partnera, jeho fyzické doteky, objetí, jeho úsměv, oči, ruce, jeho energie, fyzická přítomnost. Dalo by se říci, že na partnerovi závislačím. Rozumem s jistotou vím, že pro mne není vhodný. Podvádí mne, pije, hraje automaty, někdy mě uhodí, má diagnostikovanou poruchu osobnosti, ale nedokážu si bez něj představit žít. No co se dá dělat, když si asi po milionstopadesátésedmé rozumně vysvětlím, že pro mne není vhodný, stačí ho vidět a jsem znovu v rauši.

Ztráta dotyčného partnera může dost často vyvolat i fyzické projevy těla, jako je například třes, bolest hlavy, vypadávání vlasů, nechutenství nebo naopak přejídání, chvilkové slabosti těla, změna tlaku a další epické choroby. Vůbec není lehké se z takového vztahu vymanit. Fyzičtí závisláci mají obvykle s dotyčným nevyřešenou karmu. Něco si kdysi slíbili, nebo naopak udělali. resp. sklízí to, co zasadili. Pohybují se v začarovaném  kruhu, kde se domnívají, že se milují. Ve skutečnosti může být ale všechno jinak.

Tyto vztahy přicházejí proto, aby se řešili křivdy let minulých a naopak.  Je to velká příležitost, jak jednou pro vždy vyřešit dávné spory.

Na rozdíl od mentálních závisláků, je rozchodové blues u těchto vztahů kratší. Čas, je výborným přítelem. Stačí přestat dávát fyzickému závislákovi jeho drogu, tzn.partnera samotného. Pozor k recidivě ho dokáže vrátit například i partnerovo týden neprané tričko.

 

 

Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář