Novoroční přání do roku 2019

Taky máte po vánocích zcela jasno? Na cestu do světa se bez buchet neobejdete. Věřit máte hlasu svého srdce. Nikdy se neotáčet a mít slunce v zádech. Peklo vlastní vaší knihu hříchů. Dobro vždy zvítězí nad zlem a nejdůležitější na světě je láska.

Všichni kladní pohádkoví hrdinové mají bílé oblečení, nemají peníze, ale mají dobré srdce a dobře vypadají. Všichni zlí čarodějové jsou v černém, obvykle nemají duši, nebo jí mají, ale ukrytou chytře ve svém silovém zvířeti, mají peníze a moc. Nejsou moc atraktivní, kromě Lucifera, který si šel pro Dorotu Máchalovou. Srdce, pokud ho vlastní, mají většinou jako kámen.

Na mě to vždy zapůsobí a přijde mi fascinující, že už dávných dobách, kdy se vyprávěli tyhle lidové povídačky, z kterých pak ty pohádky vznikly, měli už tenkrát nádech  a dost možná psychoterapeutický podtext.  Takže po tak velký náloži terapie, chlebíčků a cukroví je tu den D, poslední den v roce 2018!

Dnešní den je právě jako stvořený k tomu, najít si pro sebe nějaké klidné tiché místo nebo si vyrazit do přírody na svoje silové místo. Den bilancí a retrospektivních pohledů do celého roku. Co mě posílilo, co mě potěšilo, co naopak mě dostalo na dno? Co to všechno vypovídá o mně? Jak moc se mě to dotýkalo? Co mi to všechno dalo, řeklo? Protože vždy je to především jenom a jenom o nás.

I já mám čas ohlédnout se za rokem 2018. Co jsem stihla za ten rok zažít? Byla to jízda. Radost a štěstí, střídaly silný a hluboký zkoušky, aby pak zase mohlo přijít štěstí. Dalo mi to a řeklo spoustu, ikdyž se mi to někdy nelíbilo. Na druhou stranu mi nikdo nikdy neslíbil, že se mi bude líbit v životě všechno. A protože jsem na tom světě už něco zažila, od jisté doby nejsou moje silvestrovská přání, jen s úsměvem a skleničkou v ruce pronesené „Hodně štěstí a zdraví“. Kdybych mohla, tak do těch přání rovnou zašifruju tajný kód, který bude ty přání udržovat v nepřetržitém provozu.

Dnešní den je také zvykem minulý rok zapít a přivítat ten nový. Pozor ne se opít. Malá změna v gramatice, ale ohromný rozdíl v záměru! 🙂

Přeji všem lásku a schopnost vždy následovat hlas svého srdce,  zdraví a sílu se sluncem v zádech, schopnost neotáčet se za minulostí a schopnost věci pouštěť a odpouštět a plný pekáč štěstí na všech vašich cestách rokem 2019.

Ze srdce přeje Eli a Věci mezi námi

Těším se na všechna setkání s vámi v roce 2019

Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář