Je libo meditaci?

Tereza potřebovala zpracovat svůj strach a zvolila k tomu cestu meditace, kterou našla na internetu. Její stav se ale zhoršil. Michaela se zúčastnila celoplanetární meditace na záchranu lidstva a od té doby nemůže spát. Pavel se vrátil z meditačního víkendu, a celý týden na sobě pozoruje pocity, které nezná. Proč? Co se stalo? Vždyť všichni na sobě pracovali, dělali něco pro svůj duchovní vývoj s tím nejčistším možným úmyslem.

Druhů meditací je hodně. Meditace všímavosti, vipassana, transcedentální meditace, koan, budhistická, vedená mluvená, Osho meditace apod.

Poslední dobou se s meditacemi roztrhl pytel. Medituje se na rozpuštění karmy i na záchranu lidstva. Meditací je mnoho druhů. Téma celoplanetární meditace vyvolal i celoplanetární rozruch a meditující guru i začátečníky rozdělil na dva tábory. Na ty, kteří meditovali a cítili se bezpečně a fajn.Cítili, že něco dělají pro lidstvo. A na ty druhé, kteří svojí energii a sílu myšlenky netoužili věnovat někomu nebo někam na povel, kde to neznají. Já na to říkam, energie je jedna, zdrojů moc. Společná meditace proč ne, ale musíme přesně vědět o co se jedná, kam moje energie proudí, za jakým účelem, o co se mám vlastně snažit, co si mám imaginovat, představovat, posílat někam/někomu své světlo apod. Abysme si pak po meditaci nepřipadali jako vymačkaný citron. Při meditaci stačí jenom být.

Při společné meditaci nikam nic neposílam, jen jsem a udržuji si společné téma. Jenom jsem.

Mluvené vedené meditace

Každá meditace má určitý záměr, smysl, cíl nebo úkol. Každý vstupuje do meditace s určitým cílem, záměrem. Chce najít uvolnění, relaxaci nebo se potřebuje uklidnit. Jiný potřebuje naopak něco vyřešit. Na internetu je spousta meditací s určitým cílem, smyslem nebo úkolem. Meditace na přivolání partnera duše, nebo meditace na zpřetrhání karmických pout, čištění čaker, ostranění negativních sil apod.

Úvod do těchto meditací, které míří do vašeho podvědomí, kde mají působit, vytahovat a léčit vzorce chování a jednání by měl obsahovat celkové uvolnění těla, tzv.autogenní trénink. Tělo i mysl (mozek) jde spát a nastupuje, otevírá se naše podvědomí. Pak už jen stačí následovat hlas, který nás provádí snovou krajinou a vkládá nám obrazy, které naše mysl různě hodnotí a vyvolává to v nás určité pocity. Hlas může zprostředkovat také různé pachové vjemy, fyzické vjemy, doteky. Přivoníme ke květině, otvíráme dvěře, hladíme vlka apod. Mají za cíl meditujícím naimaginovat situace nebo obrazy, do kterých meditující mohou naházet ze svého podvědomí všechno, co je tíží a tím si své podvědomí čistit. Problémem je, že každý mozek reaguje na určitou imaginaci jinak. Někomu svíčka, která rozsvítí tmavou chodbu lásky může pomoct, někomu může rozjet hlubinný zážitek z ranného dětství, kdy si svítil se svíčkou v garáži. Je to hodně zjednodušeně řečeno, ale v jednoduchosti je krása.

Někomu vedení v meditaci pomáhá, jinému škodí. Recept na to není. Meditace mluvené jsou dobrá věc, pro zdravé lidi, kteří nemají uložené hluboko v podvědomí děsy běsy, které se můžou ozvat v nestřežený okamžik a přihlásit se o slovo. Pokud chcete použít meditaci vedenou jako nástroj k uzdravení sebe sama, vybírejte pocitem a intuicí, nebo sáhněte po meditaci individuální, která provede právě vaše podvědomí do vaší krajiny duše, kde se vám nic nemůže stát.

Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář