Silové zvíře: Ještěrka

Když potkáte ještěrku, je to doslova požehnání. Symbol štěstí a slunce, ale také rovnováhy. Tak malé zvíře uvádí už od pradávna do rovnováhy principy mužské části a ženské. Tyto aspekty v sobě mámě všichni, spolu s naším stínem tvoří naší osobnost, která vnímá svět, sebe i okolí.

Ještěrka vás uvádí do léčivé síly, vyzývá vás, abyste se nevyhýbali svému stínu, prozkoumali ho, zjistili co se v něm všechno skrývá a přijali ho do svého světla. Kde je stín, je i světlo a kde je světlo, je i stín.

Vybízí také, abyste přijímaly moudrost z vesmíru a poznávali svoje nitro. Ještěrka přináší pozdrav od slunce, ukazuje jak získat teplo a bezpečí domova, požehnání a štěstí. V mnoha zemích je ještěrka významným duchem rodinného krbu. Když vám ještěrka spadne na hlavu, můžete se považovat za předurčeného ke štěstí. Protože se dokáže pohybovat i ve stínu, ukazuje nám cesty do jiných světů, tím pomáhá uskutečňovat sny.

Ještěrka vás učí převzít plnou odpovědnost za váš život, odhodit všechny masky, za kterými se skrýváte a tím zásadně osvobozuje vaší duši. Už nemá cenu nic skrývat.

Vzhledem k tomu že dokáže běhat po stěnách, učí vás zdolávat gravitaci a pohybovat se ve všech dimenzích, oznamuje vám, že vašim záměrům je přáno. Můžete je realizovat, mluvit o nich na veřejnosti, uskutečňovat své plány a jít s nimi na světlo i v oblasti médií, veřejnosti a propagace. Ještěrka upomíná, že je čas zahodit stud či nejistotu. Mít víc sebevědomí. Je čas jít s kůží na trh. Všechno již je připravené a vy se můžete začít vyhřívat na slunci.

Pokud vás ještěrka kouše nebo je vám spíše nepříjemná. Může poukazovat na zneužití moci, nesoulad mezi ženskou a mužskou silou, obviňování. Někdy může odebírat energii mužskou stranou nebo pnutí mezi mužskou a ženskou stranou. Hádky, vztek apod.

Buďte v souladu se sluncem, světlem a vaší cestou duše. Jen tak dokážete přeměnit svůj oheň ve světlo.

Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář