Co je sebeláska

Sebeláska není o tom, že si zajdu na masáž nebo si koupím novou rtěnku. Není ani egoistická ani sobecká. Sebeláska rovná se sebehodnota a je to proces.

Jinak je to jen slovo, kterému každý rozumí, ale málokdo ho v sobě má. Někdy je ten proces pořádně dlouhý a člověk musí padnout až na samotné dno a zažít tu tzv.poslední kapku, poslední slovo, poslední moment, který mu znovu připomene, že se má vlastně příliš rád na to, aby už tohle přestal snášet, dělat a podstupovat. Pochopí svou hodnotu, svůj život, svůj dar, svoji jinakost, svoje kouzlo a začne se mít rád. Pochopí co mu prospívá a co už ne.

Sebeláska přichází z nitra, z vnitřku. Nepotřebujeme ji dostávat z okolí, nebo dokazovat. Je uvnitř, je velká a silná. Je tam. Občas potlačená, zatlačená a deformovaná zkušenostmi a někdy i lidmi, kteří sami měli problém se sebeláskou a proto ho potřebovali řešit skrz nás. Pokud se mám rád, vnímám tyto lidi již jinak. A tito lidé, ani nebudou mít sebemenší chuť a náladu léčit svoji sebenelásku skrze jiné lidi.

Mám se rád/a.

Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář