Zdravé a šťastné vánoce

Milý Ježíšku, to musíš vidět. V televizi nabízejí věci, které mají být údajně od Tebe a který nutně musí najít každá rodina pod třyptivě nazdobeným stromečkem. V televizi také ukazují svět, kde krásná a draze oblečená, štěstím překypující rodina, sedí u luxusně prostřeného stolu, který se prohýbá pod nejrůznějšími lahůdkami z Alberta, kde pořád stojí za to žít lépe.

Všichni slaví tvoje narozeniny v nádherném, teplém, bezvadně uklizeném domě, se zářícím úsměvem od ucha k uchu. Bez starostí, bez únavy, bez depresí s noblesně vypulírovanými skleničkami v ruce. Všude svítí svíčky, voní perníčky a ledabyle se válí designově zabalené dárky s velkou mašlí.

Pro někoho standart, pro spoustu lidí ale ne. Lidi bez domova, lidi osamocení, opuštění, propuštění z práce, nemocní. Vánoční reklamní spoty v nás mohou vyvolávat pocity vlastní nedostatečnosti, frustrace i deprese. Mohou prohlubovat pocity samoty a opuštěnosti. V televizi nám ukazují, co bysme měli chtít, jak bychom měli žít a jak to má u nás doma vypadat.

Ježíšku, ty ale víš, že Šťastné a veselé jsou o setkání s našimi drahými a blízkými i v malém bytě, u malého stolečku s levným ubrusem, kde bude něco na zub a na zahřátí. Celý večer si budeme povídat v huňatých svetrech a pletených ponožkách, smát se a vzpomínat. Budeme cítit lásku a štěstí, že jsme se mohli všichni ve zdraví po roce opět sejít. Tohle vánoční setkání je už sám o sobě velký Dar, takže dárky nepotřebujeme. Darujeme si úsměv a pozornost. Teplo domova sálá z našich srdcí i očí a je opravdový, nehraný a boží.

Všem ze srdce přeji, aby prožili svůj Vánoční večer jako dar, který se nedá nikde koupit a nic na světě ho nenahradí.

Buďte zdraví a šťastní, protože na ničem jiném nezáleží

Šťastné a Veselé přeje Eli a Věci mezi námi

Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář