Lockdown po česku

Je tady lockdown. Tohle slovo mi připomíná padoucha Lockiho, bratra Thora z oblíbený Marvelovky. Připadám si tak trochu jako v Marvelovce. Lidstvo ovládá strach a bezpráví, nepokoje mezi rouškaři a nerouškaři sílí, všechno je to namočený do tajemnýho bahna konspiračních teorií a dezinformací. Dívám se s nadějí do nebe, kde je nějakej ten superhrdina, aby zachránil nás svět?

Po skouknutí internetu a televize si nelze udělat obrázek téměř o ničem. Počty nakažených stoupají, aby za chvíli klesaly. Významní epidemiologové se nemůžou shodnout ve svých tezích. Flégr už v duchu rozmisťuje na Václavku mrazáky na mrtvoly. To je tedy představa. Peková je v klidu a chystá se péct vánoční cukroví v poklidné atmosféře bez Covidu.

Pak jsou tu ti, kteří už nemoc mají za sebou. Bohužel taky nejsou ve shodě. Někdo měl rýmu a kašel, někdo se potil ve vlastní šťávě a bojoval o život.

Politikům jasně chybí Jolanda a její věštecké seance. Neví, co mají dělat, natož říkat. Zavírají všechno a všechny hlava nehlava i za cenu toho, že lidé ztrácí všechny finanční jistoty a rezervy. Bojují sami se sebou, taky mezi sebou (politický škatulata batulata) a se státním rozpočtem, který pomalu mizí do hlubin mínusu. Počítám, že v budoucnu se všechno svede na Covid.

Do tohohle českýho mumraje sem tam někdo vhodí nějakou tu konspirační teorii, abychom se jó nenudili, nebo se vystresovali na nejvyšší možnou úroveň. Čipy na redukci a sledování lidstva už jsou v poslední fázi vývoje a pod Vyšehradem je tajná základna Area 51 napojená na Vojenskou ústřední nemocnici tajným tunelem.

Úplně stačí záběry na polní nemocnici v Letňanech. Nijak zvlášť neuklidňují záběry na bílý kombinézy s modrým pruhem, blikající monitory u nemocničních lůžek. Velký respekt ke všem zdravotníkům, lékařům a sestrám.

Tyhle záhadný informace, které proudí ze všech stran vyvolávají u lidí nepokoje a bezpráví. Vyvolávají strach. Ten strach bere lidem pocit jistoty. Jak to bude a co bude. Kde je pravda a kdo tu pravdu má? Komu můžu věřit? A můžu ještě někomu vůbec věřit? Opravdu tahle akce slouží k vyhlazení lidstva? Nebo zakrývá politické machinace? Umřu na to? Nakazím se? Jak se uživím? Jak to zvládnu finančně?

Ano zvládnete. Není nic co byste nezvládli. Věřte sami sobě, svému úsudku. Věřte vlastním očím. Bez televize a internetu dokážeme zapojit opět vlastní vnímání světa. Poslouchejte sami sebe. Vesmír má vždy záložní plán. Buďte v přítomném okamžiku. Zvládneme to všichni.

Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář