Úplněk v Blížencích 30.11.

Po 16h hodině, kdy už je tma jako v pytli, se moje mysl a tělo diví, že ještě nejde spát. Koukám na hodinky a z okna a kdyby nebylo 17h, už jsem asi v pyžamu. Řeším to svíčkami. Přemýšlím i o vánočním světelným řetězu, který bych omotala kolem nábytku, protože do stromečku je ještě daleko, a zpestřila bych si trochu tu tmu.

Blíží se Blíženci a jejich úplněk. Tentokrát v pondělí 30.11.2020 v 10:29. Brzká tma utápí skoro všechno. Naše domovy i ulice, ale tak možná trochu i nálady. Opět ty noci. Když už konečně usneme, přichází sny. Často se v nich mele realita uplynulého dne a pak věci, kterým kolikrát těžko rozumíme, ale jsou dost důležitý. Proto bych je zapisovala, protože určitě přijde řada na jejich coming out.

Mezi vesmírem a námi se zase dějí věci, všechno co jsme nestihli během roku, protože jsme seděly doma v obejváku, se v nás stejně podivně odehrává. V emocích, myšlenkách, náladách, různých stavech v různých stupních vědomí. Ve snech se setkávám s přáteli, ale i nepřáteli, dokonce jsem byla ve Francii, v Londýně, ale i u moře. Když fyzické tělo nemůže, mysl může.

S nadcházejícím koncem roku a s pocitem, že jsme za tento rok toho moc neudělali, nezažili a nestihli, na nás tlačí obrovské zrychlení. Dělat věci rychle a honem. Jít ven, než se setmí, nakoupit, než zavřou, být doma do státem nařízené večerky. Můžeme cítit potřebu dokončovat záležitosti, ukončovat smlouvy, zakládat jiné, překopat finanční závazky, udělat změny a změnit pořádky. Změnit svoji roli v systému, tak aby systém pracoval pro mě, ne naopak. A jak to všechno honem udělat…

Musíme zpomalit. Zpomalit také svůj pohyb, tlukot srdce, rychlost svých myšlenek, i svoji chůzi. Jsou přece Věci, které uvidíme, jen když zpomalíme. Najednou uvidíme všechna ta úplně jednoduchá řešení. Zvedneme v klidu telefon, napíšeme zprávu, napíšeme mail, uspořádáme rodinnou poradu, firemní meeting, bez tlaku času, bez očekávání, bez domněnek a bez okolků na rovinu. S obrovským uvědoměním, jak to vlastně chceme a co chceme, nám nebude už nic blbý, trapný, strach nahánějící, bolestivý. Když přesně víme co chceme, náš vesmír to bude konečně vědět taky.

V těchto časech tmy, kdy měsíc dorůstá ve svůj plný tvar šedobílé koule ve znamení Blíženců, se zkusme přiblížit co nejvíc sami k sobě…

Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář