Biodynamické masáže

Biodynamické masáže velmi jemnými technikami odstraňují svalový pancíř. Tento pojem původně zavedl Wilhelm Reich, rakousko-americký psychiatr a psychoanalytik. Ve svalovém pancíři se váže energie, která se neuvolnila z dlouhodobého napětí, ze stresu, traumatických událostí, při kterých se napětí efektivně nevybilo. Pancíř se projevuje jako chronické svalové napětí. Nejčastějšími místy blokád bývají oblast krku, svalů, zad, bránice a oblast pánve. Svalová krusta slouží jako obrana proti psychickým zraněním.

Masáž je hluboce uvolňující a relaxační. Je účinná především při bolestech hlavy a zad, migrénách, poruchách spánku, dlouhodobé únavě či stresu. Pomáhá k obnovení sebeuzdravných schopností těla. Cílem je odstranění chronického napětí a znovunastolení volného proudění energie v těle. Biodynamické masáže se provádějí s olejem nebo nasucho přes volné oblečení.

Uvolňují se blokády energetického proudu a emoce, posiluje se dýchání. Odstraňují se bolesti hlavy a harmonizuje zažívací ústrojí. Klient prožívá regresi (návrat k pocitům, které zná z dětství), cítí se bezpečně. Po skončení masáže se doporučuje krátká relaxace, tzv. zažívání, kdy klient odpočívá v meditaci, která je u této masáže klíčová.

Biodynamické masáže, vyvinula Gerda Boyesen, norská psycholožka a fyzioterapeutka. Vychází z tradice jak klinické, tak i humanistické psychologie. Tato metoda byla původně vyvinuta z biodynamické fyzioterapie a navazuje a dále rozvíjí psychoterapii zaměřenou na tělo, založenou Wilhelmem Reichem. Jejím teoretickým základem je Freudova teorie (podvědomí, libido, strukturní model). Představují spektrum metodických tělesných dotyků, které jsou v biodynamice součástí psychoterapeutického procesu.

Délka masáže je 1,15 hodiny.

Cena odpovídá vibraci rovnováhy výdeje energie k sobě samé a také k Vám. Za energii se neplatí, energie se oceňuje. 

Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář