A zase po roce v novém roce

Milí vesmírní jezdci za dveřmi je další rok, uděláme krok a obrátíme list v knize života? Podaří se nám zanechat staré ve starém a vykročit vstříc novým zítřkům? Přečerpané emoce možná poneseme i do roku následujícího. Chybí nám elán, jsme vyčerpaní a zabrat dostává hlavně naše psychika. Už nejsou žádné jistoty, záruky a do popředí se čím dál častěji dostávalo téma Smrti. Učí nás to žít „tady a teď“.

Každá hra jménem ŽIVOT má svůj START a GAME OVER. V každé hře se dříve nebo později dohrajeme k tomu, co je opravdu důležité a co opravdu potřebujeme. Střechu nad hlavou, teplou vodu, jídlo, pár kousků oblečení? A tolik nepostradatelný toaletní papír.

Nezapomínáme ale na zážitky, prožitky a vůbec nezáleží na tom, co u nich máme na sobě, nebo v kterém autě jedeme. Někdy jsou hezké, ale často taky ne. Ty zážitky jsou tak hluboké ve všech aspektech svojí negativity i pozitivity, že v tu chvíli nezáleží vůbec na ničem, jen na našem nitru a duši a co víc potřebujeme? Na nejkrásnější západ slunce potřebujeme jen svoje oči a srdce. Stejně jako bychom dali všechno na světě za zdraví našeho blízkého.

Rok 2022 prověří vztahy. Budeme potřebovat ujištění, jestli jsme správně. Pracovat se bude jinak, někdo i jinde. Mění se i pracovní trh. Prázdné kapsy, které se chtějí rychle zaplnit, jen prohloubí krizi. Peníze se vzdalují a zmenšují, každý chytá na poslední chvíli, co se dá. Ale nebude extrémní chudoba, protože jsou stále ještě rezervy. Covid se povede dát pod kontrolu a dát mu hranice, ale stále svou sílu má ve všech jeho verzích. Přichází na řadu přírodní jevy, deště, větry, hromy a blesky, zemětřes.

Hodně pečujeme o svoje psychické i fyzické zdraví, odpočíváme, nelpíme na věcech, protože víme, že jistota nic nejistí. Přizpůsobujeme se jiné době, jak v myšlení tak v činech, pokud nic nezměníme, promítne se to nejen na našem zdraví. Rozhodujeme se srdcem. Používáme intuici. Prožíváme. Nebojíme se.

Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář