Úplněk leden 18.1.2022 v Raku

Za lednové mrazivé noci kulatý měsíc magicky září nad temnou opuštěnou krajinou z velké výšky. Pro někoho je to romantika, pro jiného drama. Vánoční teplá světýlka z oken a výloh obchodů, která tu odpolední tmu trochu zjemnila, zmizela. Ledová zima teprve začíná a jaro je předaleko. Tma dál přebírá nadvládu nad našimi odpoledni. Dny se sice prodlužují, ale šnečím tempem. Každé ráno se probudíme do dalšího dne, abychom dělali to samé.

První Úplněk v novém roce se objeví 18. ledna 2022 v 00:48 hod. Už teď to cítíme. To očekávání, co zase bude. Jestli se vyspíme, do čeho se probudíme. A co nás může při úplňku bolet? Tentokrát pozor na trávení, žaludek je po těch vánočních hostinách citlivý. Ženy mohou cítit vaječníky a ženské orgány. Dávejte pozor na prochladnutí od nohou. Nahřívat a zahřívat.

Snový svět nám otevře svá zákoutí, symbolika opakujících se vzkazů ve snu, může mít konečně svůj výklad. Některým věcem více porozumíme a přijmeme je. Například to, že se nemusíme pořád o něco snažit. Proč jen tak nebýt v tom, co právě je, tak jak to je. Všechno má svůj význam.

Úplněk v Raku nás může zpomalit, či vrátit zpátky, do velmi pomalých a jemných pohybů. Příroda odpočívá pod zimní čepicí. Zkusme to taky. Zastavme se na chvíli bez výčitek. Beze spěchu. V klidu a v důvěře. Vnímejme přítomný okamžik, ostatní je pomíjivé.

Zkoumáme, učíme se, přizpůsobujeme se. Zjišťujeme, že není jen černá nebo bílá, ale i spousta odstínů šedi. Svět se mění a my s ním…

Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář