ÚPLNĚK V RAKU 27.12.2023 VÁNOČNÍ

Úplněk 27.12.2023 v Raku půl druhá ráno 

Měsíc už dávno nevypadal jako vanilkový rohlíček. Svátečně se usmíval jako linecký dortíček s tou nejluxusnější čokoládovou polevou, která ještě dlouho zanechává slastný pocit na jazyku. Blíží se opět jeho čas. Čas, kdy může lidem pomoci zamíchat s jejich osudy nebo taky ne. Blíží se jeho poslední úder v roce 2023. 

Nad krajinou se vznášela hustá noční mlha a z dálky byl slyšet dusot koně s barevným chocholem. Byla hluboká tajemná noc ozářená měsícem v úplňku. Jezdec, pomalu uspáván monotónním rytmem koňských kopyt, se pomalu blížil do království Raka, aby si vyslechl své vánoční poselství. 

Lidé z tohoto království byli velmi citliví a soucitní. Oddaní svým rodinám. Byli to rození bojovníci za ideální svět a měli vysoce vyvinutou intuici. Nevěřili však cizincům a kladli jim do cesty různé léčky a překážky, než si zasloužili jejich důvěru. Nástrahy to byly velmi rafinované a intenzivní. A tak někteří lidé z okolních království už byli unaveni z neustálých zkoušek a nedůvěry, až se začali království Raka vyhýbat. A račí lidé se začali pomalu uzavírat do sebe, až na jediný den v měsíci. Na úplněk.  

Království Raka, totiž nebylo jen tak ledajaké království. Jeho největším živlem byla voda a vládnoucí planetou byl sám moudrý Měsíc. Pokaždé, když se objevil na obloze v celé své kráse, spěchali lidé z celého okolí, aby si vyslechli vzkazy, které pro ně Měsíc připravil. 

Při každém úplňku se sešli na malém prostranství uprostřed lesa, kde poselství Měsíce předávali všem lidem, pocestným a všem, kteří o něj stáli. Měsíc řídil jejich životy, cesty, plány i osudy.  

I tentokrát měl pro každého Měsíc připravený vzkaz. Zabalený v jemně nadýchaném dárku s tou největší a nejkrásnější mašlí. Byly totiž vánoce. A vánočních vzkazů si lidé cenili o to víc. Byly totiž protkané zlatými a stříbrnými vlákny, které je spojovali s moudrostí a učením jejich předků. 

Rozbalování dárků se započalo. Bubny rytmicky vířily teplý vzduch od sálajících ohňů a pochodní. V prostoru vládla zima i jiskřivá nálada, která zvyšovala magickou vibraci, kterou všichni netrpělivě očekávali.  

Každý, každičký, z daleka i z blízka, si přišel vyslechnout to, co Měsíc radí a vzkazuje. 

I osamělý jezdec na koni s barevným chocholem dostal svůj dárek. Jen co ho spatřil a ucítil v svých rukách, přiložil jej k napětí tlukoucímu srdci. Z dárku se začala linout kouzelná mlha všech možných barev. V ten okamžik na něj dýchlo poznání, které mu vehnalo slzy do očí i úsměv zároveň. Chtělo se mu smát i plakat. Všechno, co mu Měsíc sdělil a na co tak netrpělivě čekal, věděl i tušil dávno sám. 

Měsíc v úplňku v Raku přináší větší jistotu v našich rozhodnutích. Nahlíží a nekompromisně pojmenovává realitu, nelpí na malichernostech a otevírá prostor pro ta správná rozhodnutí. 

Protože ta správná rozhodnutí nám usnadňují život. 

Rozbalte si svůj úplňkový dárek, všechno co máte vědět, už dávno víte, nebo to alespoň tušíte. Tady a teď, v jistotě, v lásce a v důvěře. Na cestě za poznáním do království Raka. 

Krásné Vánoce 2023 přejí Věci mezi námi a Elizabeth

Sdílejte na sociálních sítích

Napsat komentář