Silová zvířata

Silová zvířata jsou specifická hlavně pro severoamerické indiány a znamenají pro ně duchovního pomocníka ve zvířecí podobě. Tito spirituální pomocníci mají specifické schopnosti, jako jsou nebojácnost, sílu, trpělivost, vytrvalost, odvahu, intuici a nespočet dalších, které můžeme využít k tomu, aby nám pomáhali a sloužili k našemu léčení.  Orel může učit, jak nahlížet svět ze vzdálené a vysoké perspektivy, lev může učit síle apod. Úkolem silového zvířete je udržovat svého svěřence zdravého – fyzicky, emocionálně, mentálně a spirituálně, tak, že mu poskytuje podporu a vedení. V každodenním životě se každý může na své zvíře obrátit, když zrovna potřebuje nějakou energii navíc nebo pomoc, nebo se nachází na nebezpečném místě, nebo v době nemoci. Zvířata mohou také posloužit jako dopravní prostředek při šamanských cestách, například na zádech medvěda, v drápech orla, pod vodou s delfínem apod.

Častokrát se také my sami při šamanském cestování můžeme do našich silových zvířat transformovat, přeměňovat. Můžeme cítit, jak nám roste čenich, cítit tlapky s drápy apod. Je to velké spojení mezi námi a naším zvířecím spojencem, jaké se vůbec dá vytvořit. Zvíře samo nám nechává pocítit jeho sílu a vlastnosti na vlastní kůži. Pokud se někomu taková zkušenost poštěstí, je to velký dar.

Indiáni posilují svá silová zvířata tzv. tancem silových zvířat. Nebo různými amulety v podobě drápů, kožešin, ptačích per a dalších, která si na sebe oblékají nebo je u sebe nosí. My také můžeme posílit svá silová zvířata např. soškou, amuletem, náušnicemi ve tvaru našeho silového zvířete nebo třeba i polštářkem.

Se zvířaty se setkáváme i v horoskopech. Není nic neobvyklého, že pro jedince narozeného ve znamení býka je připraven býk, také v čínských horoskopech se setkáváme se zvířaty, had, opice, kohout apod. Často se dá vysledovat také neméně častý jev, kdy náš domácí mazlíček, je také naše silové zvíře, které nás provází i v té naší obvyklé realitě.

Energetická zvířata jsou vlastně docela běžná. Lidé  jsou ve  vztazích se svými zvířecími spirituálními pomocníky již dlouhá léta, ale nevědí o tom.  Jedna paní, která se za zvuků bubnu naučila cestovat, při své první zkušenosti na cestě do Dolního světa, našla své silové zvíře sovu. Když se ohlédla za svým dosavadním životem, uvědomila si, že jí sova provází po celou dobu.

Každý z nás má nejméně jedno silové zvíře, častěji více zvířat. Abychom je našli a požádali o pomoc, nejčastěji cestujeme za zvuku bubnu do Dolního světa, protože to je místo, kde se nacházejí nejčastěji. Zvířat v Dolním světě je mnoho a je dobré se ptát, zda-li je to vaše silové zvíře. Pokud ano, sedne si k vám a samo vybere nejvhodnější způsob komunikace s vámi. Je známo, že zvířecí průvodci nám skutečně chtějí pomoci a přinášejí nám informace a posilu, obzvláště v době našeho života, kdy je nejvíce potřebujeme. Mohou také cestovat s námi a vést nás. Zvířata nás mohou také testovat, abychom ukázali upřímnost našeho vztahu s nimi a čistotu našeho srdce.

Bohužel je dnes časté, že jsme se během života oddělili od našeho pravého já, například v zaměstnání, které nám  úplně nevyhovuje, ve špatných vztazích, podřizujeme se okolí, tlaky rodiny apod.  Silové zvíře nám přináší právě tu vlastnost , která nám chybí v naší úplné celistvosti. Získávání silových zvířat nám pomáhá znovu obnovit naše pravé já a učí nás žít v harmonii.

Jedním z největších darů při mých šamanských cestách je pro mě silné partnerství mých spirituálních zvířat, jež se mezi námi vyvinulo.

Lexikon silových zvířat

Více o jednotlivých silových zvířatech se můžete dočíst v lexikonu silových zvířat.

Sdílejte na sociálních sítích