Silová zvířata

Co jsou silová zvířata?

Silová zvířata jsou naši průvodci, kteří na sebe berou podobu zvířat a mají tak zvířecí sílu a význam, který dané zvíře přináší. Tito spirituální pomocníci mají specifické schopnosti, jako jsou nebojácnost, sílu, trpělivost, vytrvalost, odvahu, intuici a nespočet dalších, které můžeme využít k tomu, aby nám pomáhali a sloužili k našemu léčení.  Orel může učit, jak nahlížet svět ze vzdálené a vysoké perspektivy, lev může učit síle apod. Úkolem silového zvířete je udržovat svého svěřence zdravého – fyzicky, emocionálně, mentálně a spirituálně, tak, že mu poskytuje podporu a vedení. V každodenním životě se každý může na své zvíře obrátit, když zrovna potřebuje nějakou energii navíc nebo pomoc nebo se nachází na nebezpečném místě nebo v době nemoci.

Silová zvířata jsou specifická pro severoamerické indiány a znamenají pro ně duchovního pomocníka ve zvířecí podobě. Tito spirituální pomocníci mají specifické schopnosti, jako nebojácnost, sílu, trpělivost, vytrvalost, odvahu, intuici a nespočet dalších, které můžeme využít k tomu, aby nám pomáhali a sloužili k našemu léčení.  Orel může učit, jak nahlížet svět ze vzdálené a vysoké perspektivy, lev může učit síle apod.

K čemu slouží silová zvířata?

Úkolem silového zvířete je udržovat svého svěřence zdravého – fyzicky, emocionálně, mentálně a spirituálně, tak, že mu poskytuje podporu a vedení. V každodenním životě se každý může na své zvíře obrátit, když zrovna potřebuje nějakou energii navíc nebo pomoc, nebo se nachází na nebezpečném místě, nebo v době nemoci. Zvířata mohou také posloužit jako dopravní prostředek při šamanských cestách (velmi léčivé hluboké meditace se šamanským bubnem), například na zádech medvěda, v drápech orla, pod vodou s delfínem apod.

Kde a jak mohu zjistit, jaké je moje silové zvíře?

Nejčastěji můžeme zjistit jaké je naše silové zvíře při meditacích se šamanským bubnem. Známe pod pojmem šamanské cesty nebo cestování do Dolního světa.

Abychom je našli a požádali o pomoc, nejčastěji cestujeme za zvuku bubnu do Dolního světa, protože to je místo, kde se nacházejí nejčastěji. Zvířat v Dolním světě je mnoho a je dobré se ptát, zda-li je to vaše silové zvíře. Pokud ano, sedne si k vám a samo vybere nejvhodnější způsob komunikace s vámi. Je známo, že zvířecí průvodci nám skutečně chtějí pomoci a přinášejí nám informace a posilu, obzvláště v době našeho života, kdy je nejvíce potřebujeme. Mohou také cestovat s námi a vést nás. Zvířata nás mohou také testovat, abychom ukázali upřímnost našeho vztahu s nimi a čistotu našeho srdce.

Se zvířaty se setkáváme i v horoskopech. Není nic neobvyklého, že pro jedince narozeného ve znamení býka je připraven býk, také v čínských horoskopech se setkáváme se zvířaty, had, opice, kohout apod. Často se dá vysledovat také neméně častý jev, kdy náš domácí mazlíček, je také naše silové zvíře, které nás provází i v té naší obvyklé realitě.

Energetická zvířata jsou vlastně docela běžná. Lidé  jsou ve vztazích se svými zvířecími spirituálními pomocníky již dlouhá léta, ale nevědí o tom.  Jedna paní, která se za zvuků bubnu naučila cestovat, při své první zkušenosti na cestě do Dolního světa, našla své silové zvíře sovu. Když se ohlédla za svým dosavadním životem, uvědomila si, že jí sova provází po celou dobu.

Jaké je spojení se silovým zvířetem?

Častokrát se také my sami při šamanském cestování můžeme do našich silových zvířat transformovat, přeměňovat. Můžeme cítit, jak nám roste čenich, cítit tlapky s drápy apod. Je to velké spojení mezi námi a naším zvířecím spojencem, jaké se vůbec dá vytvořit. Zvíře samo nám nechává pocítit jeho sílu a vlastnosti na vlastní kůži. Pokud se někomu taková zkušenost poštěstí, je to velký dar.

Bohužel je dnes časté, že jsme se během života oddělili od našeho pravého já, například v zaměstnání, které nám úplně nevyhovuje, ve špatných vztazích, podřizujeme se okolí, tlaky rodiny apod.  Silové zvíře nám přináší právě tu vlastnost, která nám chybí v naší úplné celistvosti. Získávání silových zvířat nám pomáhá znovu obnovit naše pravé já a učí nás žít v harmonii.

Mohu mít více silových zvířat a kolik?

Můžeme jich mít několik. Většinou podle počtu čaker. Silová zvířata se objevují také se záměrem, mohou nám pomáhat s určitou věcí nebo problémem, ale nemusí to být nutně naše čakrové zvíře. Přijde, pomůže, posílí nás a odejde. Čakrové silové zvíře je s námi pořád. Po dobu našeho života se může transformovat, přeměnit. Z ptáčka se stává drak, z kočky gepard apod.

Může mě moje silové zvíře kousat nebo jinak ohrožovat?

Silová zvířata nám nikdy neubližují. Nekoušou, nevrčí, neohrožují nás, ani nás nenapadají. Ani v případě, pokud nám chtějí sdělit, že něco děláme špatně. Pokud nás chtějí varovat nebo upozornit na nebezpečí nebo naše nesprávné kroky, dělají to jiným způsobem. Pokud jsme v nebezpečí, tak zvíře varovně změní barvu, například zrudne. Když jsme nemocní nebo máme nějakou závažnou nemoc, zvíře nám ji může ukázat samo na sobě. Například má nafouklé břicho, nemá hezkou srst, krvácí z určitého místa apod. Záleží, na co přesně se nás snaží upozornit nebo před čím nás chce zvíře varovat.

Může mě navštívit silové zvíře ve snu?

Dost často se nám silová zvířata objevují ve snech. I to je druh komunikace. Pamatujte si jak se zvíře chovalo, jakou mělo srst, co vám přišlo říct nebo ukázat. Takový sen má i svou emoční paměť. Znamená to, že už si nevzpomínáme, o co přesně šlo, ale jen ten pocit.

Může mi silové zvíře poskytnout ochranu?

Silová zvířata nám slouží jako velká ochrana. Čím více zvířat máme, tím lépe. Jsou to dobří ochránci. Indiáni si často oblékají jejich kůže nebo nosí například vlčí zuby a jiné zvířecí předměty jako talismany. My také svá zvířata můžeme takto podpořit.

Jak mohu využít svá silová zvířata v běžném životě?

Silová zvířata můžeme posílat za silovými zvířaty lidí, s kterými potřebujeme něco řešit. Oni to za nás předjednají. Pokud chceme někoho posílit na dálku nebo poslat pomoc na dálku, posíláme také svá silová zvířata. Neděláme nic na vlastní pěst, se svojí vlastní silou nebo energií. Silová zvířata si voláme a zveme kdykoliv cítíme potřebu je mít u sebe.

Mohu mít se svým průvodcem sexuální vztah?

Žádná bytost světla ani jiný průvodce v podobě silového zvířete s námi nesdílí sexuální energii, ani s námi nemá „kosmický“ sexuální vztah. Když by se někomu něco takového dělo, měl by v tomto případě zpozornět. Nejde v žádném případě o pomocnou sílu, spíše naopak.

Musí být silové zvíře opravdu majestátní a silné jako je i v běžné realitě?

Každý si představujeme pod pojmem silové zvíře opravdu silné zvíře jako například lva, geparda, vlka, medvěda apod. Silové zvíře může být ale i myš. Myš je malá a moc síly nemá, ALE například v africkém šamanismu má myš opravdu velký a silný význam jako průvodkyně mezi světy. Takže na fyzickém rozměru zvířete ani síle v bežném životě zde opravdu nezáleží.

Mohu mít falešné silové zvíře?

Ano můžete. Stejně tak, jako jsou falešné bytosti světla, může i vás navštívit falešné silové zvíře. Většinou je to odhalitelné, ale ne hned. S tímto zvířetem můžete ve svých snech často bojovat, nebo vám může sedět na místech, která vám jsou nepříjemná a v reálném životě vás toto místo většinou bolí.

Lexikon silových zvířat

Více o jednotlivých silových zvířatech se můžete dočíst v lexikonu silových zvířat.

Sdílejte na sociálních sítích